W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich – zapraszamy samorządy uczniowskie z województwa łódzkiego

21.02.2020

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich – zapraszamy samorządy uczniowskie z województwa łódzkiego

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej z województwa łódzkiego? Zależy ci na poprawie funkcjonowania samorządu uczniowskiego w twojej szkole? Chcesz poznać dobre praktyki w tym zakresie i podzielić się z innymi swoim doświadczeniem? Jeśli tak, to koniecznie weź udział I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbędzie się w piątek, 28 lutego 2020 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. Podobne spotkania dla członków samorządów uczniowskich zostaną zorganizowane w 2020 roku w innych województwach.

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich odbędzie się w piątek, 28 lutego br. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w godz. 10.00-13:30.  Jest to pierwsze z cyklu spotkań dla członków samorządów szkolnych, które w 2020 roku zostaną zorganizowane w innych województwach. Konferencja będzie okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.

Jak zgłosić swój udział w konferencji?

Zgłoszenia dokonuje dyrektor szkoły, który wypełnia formularz rekrutacyjny w Strefie Pracownika. Termin przesyłania zgłoszeń mija 24 lutego br.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 uczestników. Informację o zakwalifikowaniu prześlemy 25 lutego br. na adres mailowy podany w formularzu.

Dodatkowe informacje

Wojewódzkie Konferencje Samorządów Uczniowskich to wspólna inicjatywa Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie wspierają Wicepremier, Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Piotr Gliński oraz Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Celem spotkań jest zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich oraz zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych.

Impulsem do zorganizowania przedsięwzięcia był raport „O samorządach uczniowskich”, który przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, a także pilotażowa konferencja zorganizowana we wrześniu 2019 roku w Białymstoku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych ludzi i pokazało potrzebę pogłębionej dyskusji na temat samorządów uczniowskich.

Zapraszamy o udziału!