W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podsumowanie konsultacji społecznych projektu Regulaminu FIO 2018

23.02.2018

W związku z trwającymi w terminie od 1 do 15 lutego br. konsultacjami społecznymi projektu Regulaminu FIO 2018, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przekazuje informację dotyczącą ich podsumowania.

W trosce o to, aby ostateczny kształt Regulaminu konkursu na 2018 r. możliwie najpełniej odpowiadał na potrzeby i oczekiwania sektora pozarządowego, po aprobacie projektu ze strony Komitetu Sterująco-Monitorującego FIO, w terminie od 1 do 15 lutego br. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne Regulaminu konkursu FIO 2018.

Informacja z zaproszeniem do udziału w konsultacjach została opublikowana na stronach internetowych: Pełnomocnika Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania https://www.gov.pl/web/pozytek oraz największym portalu dla organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

W konsultacjach wzięło udział 26 organizacji pozarządowych z 10 województw (najwięcej z województwa mazowieckiego – 8 organizacji, zachodniopomorskiego – 4 oraz 3 z małopolskiego), zgłaszając 126 uwag do Regulaminu (uwagi identycznej treści zostały pogrupowane w celu zwiększenia przejrzystości raportu z konsultacji).

Poniżej załączone zostało zestawienie uwag zgłoszonych w ramach konsultacji wraz z rozstrzygnięciem uzgodnionym wspólnie przez Komitet Sterująco-Monitorujący FIO i Dyrektora NIW-CRSO oraz zatwierdzonych przez Radę NIW-CRSO.

Materiały

Zestawienie uwag z konsultacji społecznych projektu Regulaminu FIO 2018
zestawienie​_uwag​_z​_konsultacji​_spolecznych​_regulaminu​_fio​_2018.pdf 0.85MB