W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat z posiedzenia Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 2 lipca 2019 r.

19.07.2019

Przedmiotem posiedzenia Komitetu był projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którego celem jest powołanie nowej instytucji – Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Członkowie Komitetu dyskutowali nad ideą powołania Rady, jej liczebnością oraz sposobem finansowania jej działalności. Ich zdaniem, powołanie nowego ciała doradczego Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego pozwoli na rozwój dialogu z młodym osobami oraz wzmocni głos młodego pokolenia w debacie publicznej.

Zdaniem członków Komitetu, powołanie Rady będzie dla jej przyszłych członków reprezentujących organizacje młodzieżowe oraz młodzieżowe rady gmin szansą poznania zasad współpracy z administracją państwową. Ostatecznie Komitet ustalił, że Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem będzie liczyć od 25 do 35 osób, a na jej finansowanie przeznaczone zostaną dodatkowe środki budżetowe. Komitet jednogłośnie pozytywnie zaopiniował projekt ustawy.

Foto. Mateusz Rzewuski

Zdjęcia (4)