W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wojciech Kaczmarczyk Pełnomocnikiem Rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego i Równego Traktowania

11.01.2016

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował, że do obowiązków nowego pełnomocnika należeć będą kwestie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania.

Zależy nam na poszerzaniu, rozwijaniu polskiej demokracji w kierunku demokracji partycypacyjnej i obywatelskiej – powiedział Piotr Gliński.
Wicepremier podkreślił, że Wojciech Kaczmarczyk jest wieloletnim działaczem sektora organizacji pozarządowych, ma także doświadczenia w pracy naukowej, dydaktycznej i eksperckiej. Poznałem pana ministra wiele lat temu jako działacza organizacji pozarządowych. Sam przez 30 lat zajmuję się kwestiami społeczeństwa obywatelskiego, od trzech lat blisko współpracujemy – zaznaczył Piotr Gliński.

Wojciech Kaczmarczyk powiedział, że jego zadaniem będzie przygotowanie narodowego programu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie jego wdrażania oraz współpraca państwa z sektorem organizacji pozarządowych i innych instytucji obywatelskich. Tylko współpraca administracji państwowej i organizacji pozarządowych może przynieść efekty – podkreślił nowy pełnomocnik rządu.

Zdjęcia (3)