W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Badanie młodzieżowych rad gmin

01.06.2020

Dnia 26 maja 2020r. Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński we współpracy z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem zwrócił się z prośbą do Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego o zbadanie i uwzględnienie w zasobach (dane.gov.pl) listy i liczby młodzieżowych rad gmin, które funkcjonują w Polsce na podstawie art. 5b ustawy o samorządzie gminnym oraz organów młodzieżowych przy powiatach i województwach, tworzonych na mocy aktów prawa lokalnego.

Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego

Badanie ma na celu określenie dynamiki rozwoju i zaangażowania młodych ludzi w działalność społeczną na szczeblu lokalnym. Opracowanie i wgląd do tego rodzaju danych statystycznych z pewnością ułatwią pracę Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz młodzieżowym radom gmin, samorządom i organizacjom pozarządowym, na rzecz których działa Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Zdjęcia (1)