W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IV posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

22.07.2020

22 lipca 2020 roku odbyło się czwarte posiedzenie plenarne Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Było to pierwsze posiedzenie w formie wideokonferencji.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem

W pierwszej części posiedzenia dyskusja dotyczyła koncepcji powołania nowego organu – Rady Dialogu Obywatelskiego, który ma zastąpić Radę Działalności Pożytku Publicznego, a także nowej edycji programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Obie koncepcje przedstawił i opisał Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i Sekretarz Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Wojciech Kaczmarczyk. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obie kwestie będą podlegały jeszcze oficjalnemu opiniowaniu przez różne organy i gremia w tym Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.

W drugiej części posiedzenia członkowie Rady omawiali kwestię ustalenia regulaminu udzielania patronatu przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem, a także podsumowany został Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP na 75. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na posiedzeniu omawiano także kwestię gwarancji zawodowych dla młodzieży w dobie koronawirusa, a także kwestię nowelizacji ustaw o samorządzie terytorialnym w kierunku wzmocnienia młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego. Obrady prowadzili Współprzewodniczący Rady: Piotr Mazurek i Piotr Wasilewski.   

Zdjęcia (1)