W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dr Michał Rulski nowym zastępcą dyrektora NIW-CRSO

07.01.2021

Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, wicepremier prof. Piotr Gliński powołał dr. Michała Rulskiego na funkcję zastępcy dyrektora Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Wcześniej Michał Rulski piastował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W uroczystym powołaniu wzięli udział wiceprzewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek oraz dyrektor NIW-CRSO Wojciech Kaczmarczyk.

Powołanie Michała Rulskiego 2

Nowy zastępca dyrektora NIW-CRSO jest wykładowcą akademickim, dziennikarzem i społecznikiem. Na Uniwersytecie Łódzkim uzyskał stopień magistra politologii i europeistyki. W 2016 roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ obronił pracę doktorską pt. ,,Soft power Unii Europejskiej po Traktacie z Lizbony”, uzyskując tytuł doktora nauk społecznych. Zawodowo związany był z Uniwersytetem Łódzkim oraz Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Jest autorem kilku artykułów oraz rozdziałów w książkach naukowych na temat  stosunków międzynarodowych oraz roli Unii Europejskiej w dzisiejszym świecie.

Michał Rulski był także komentatorem i dziennikarzem lokalnych portali oraz regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. Zaangażowany był w szereg lokalnych oraz ogólnopolskich inicjatyw społecznych i organizacji pozarządowych.

W marcu 2020 został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM.

Zdjęcia (2)