W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zaproszenie na seminarium poświęcone koncepcji Rady Dialogu Obywatelskiego – zmiana godziny rozpoczęcia

06.02.2018

Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego zaprasza do udziału w seminarium nt. koncepcji Rady Dialogu Obywatelskiego.

Seminarium odbędzie się 19 lutego 2018 roku w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Al. Ujazdowskie 1/3, Sala im. T. Mazowieckiego) w godzinach 12.30 – 15.00.

Podczas seminarium zostaną przedstawione efekty prac, jakie nad koncepcją Rady Dialogu Obywatelskiego prowadzone były przy Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM. Wstępna i zawierająca obecnie różne warianty koncepcja wypracowana przez Grupę ekspercką, po ewentualnej modyfikacji pod wpływem dyskusji podczas seminarium, zostanie następnie przekazana Przewodniczącemu Komitetu ds. Pożytku Publicznego, aby podjął decyzje kierunkowe dotyczące dalszych prac.

Utworzenie Rady Dialogu Obywatelskiego – mającej w założeniach polepszyć jakość dialogu obywatelskiego w Polsce – mogłoby się stać ważnym elementem działań na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Z uwagi na to, że dyskusja ma się przyczynić do ubogacenia wstępnej koncepcji Rady Dialogu Obywatelskiego, obok wystąpień i dyskusji zaproszonych panelistów bardzo istotnym elementem debaty będzie możliwość wyrażenia swych doświadczeń i przemyśleń przez jak najszerzej reprezentowane grono przedstawicieli organizacji pozarządowych, dlatego liczymy na udział reprezentantów środowiska.

W gronie prelegentów i panelistów zaproszonych do udziału w seminarium wystąpią:

  • prof. Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego
  • Wojciech Kaczmarczyk, Sekretarz Komitetu ds. Pożytku Publicznego
  • dr Agnieszka Rymsza, Zastępca Dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego
  • Krzysztof Balon, Współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego
  • Filip Gołębiewski, Prezes Instytut Dyskursu i Dialogu
  • Agnieszka Olender, Koordynator Partnerstwa Tematycznego Strategicznej Mapy Drogowej: Działania na rzecz szerokiego uczestnictwa obywateli w stanowieniu prawa oraz tworzenia polityk publicznych, a także na rzecz wzmocnienia roli organizacji w dialogu społecznym i obywatelskim
  • Tymoteusz Zych, Wiceprezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej

Zainteresowanych udziałem w seminarium prosimy o zgłoszenie na adres Pawel.Filip@kprm.gov.pl w terminie do dnia 14 lutego 2018 roku. Zachęcamy też do przekazania zaproszenia na seminarium potencjalnie zainteresowanym osobom i instytucjom. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, nazwy reprezentowanej organizacji oraz adresu mailowego do korespondencji. Poniże do pobrania formularz zaproszenia oraz agenda seminarium.

Materiały

Agenda
agenda​_seminarium​_rdo​_19​_02​_2018-final​_0.pdf 0.42MB
Zaproszenie - seminarium RDO 19.02.2018
zaproszenie​_seminarium​_rdo​_19022018.pdf 0.07MB