W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prezydent RP powołał na urząd Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego

15.11.2017

14 listopada 2017 roku o godz. 16:00 w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania na urząd Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akt powołania Panu prof. Piotrowi Glińskiemu, wiceprezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W myśl ustawy z dnia 15 września o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przewodniczący między innymi stoi na czele Komitetu ds. Pożytku Publicznego, nadzoruje Narodowy Instytut i powołuje jego dyrektora, wydaje akty wykonawcze do ustawy o NIW-CRSO, sprawuje nadzór nad działalnością pożytku publicznego, przewodzi Radzie Działalności Pożytku Publicznego i powołuje jej członków, zatwierdza sprawozdania z realizacji programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Powołanie zaś Komitetu ds. Pożytku Publicznego ma wzmocnić współdziałanie poszczególnych resortów w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi.