W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Młodzi z woj. kujawsko-pomorskiego zgłosili pomysły do rządowej strategii

27.04.2021

Kilkuset młodych uczestników, setki nowych spostrzeżeń i pomysłów to bilans konsultacji strategii na rzecz młodego pokolenia dla woj. kujawsko-pomorskiego. – Wszyscy Państwo jesteście współautorami tej strategii - zapewnił Piotr Mazurek, Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Młodzi z woj. kujawsko-pomorskiego zgłosili pomysły do rządowej strategii

Uczestnicy konsultacji podzieleni byli na sześć zespołów tematycznych: „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”. W ciągu trzech godzin merytorycznej dyskusji powstały setki pomysłów i rozwiązań – zarówno tych dotyczących spraw regionalnych jak i takich, które dotyczą wszystkich młodych ludzi w Polsce.

Młodzi uczestnicy kujawsko-pomorskich konsultacji zgodnie podkreślali, że dyskusja we wszystkich pokojach tematycznych była bardzo merytoryczna i przebiegła w atmosferze szacunku i wzajemnego zrozumienia i każdy mógł zabrać głos. Konsultacjom, wraz z Ministrem Piotrem Mazurkiem, przysłuchiwali się także Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP, którzy włączyli się w promowanie Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia.

To co nas łączy niezależnie od różnić światopoglądowych, to poświęcanie swojego czasu na zajmowanie się sprawami dobra i przyszłości Polski, dobra wspólnego. To jest niezwykle cenne i ważne. W imieniu polskiego rządu serdecznie wszystkim Państwu za ten czas, za to zaangażowanie dziękuję”– Powiedział Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

„Dzięki Państwa dzisiejszej pracy, dzisiejszym wnioskom, a także podobnej pracy wykonanej w poprzednich czterech województwach jak również tej, która przed nami powstanie wieloletnia strategia polityki polskiego państwa na rzecz młodych ludzi. Wszyscy Państwo jesteście współautorami tej strategii – powiedział Minister Piotr Mazurek.

 

Docelowo w każdym z 16 województw przeprowadzona zostanie seria spotkań konsultacyjnych. Więcej informacji o kolejnych terminach konsultacji na stronie
internetowej www.gov.pl/DlaMlodych. Co ważne, na stronie mamy też możliwość zgłoszenia swoich pomysłów do strategii na rzecz młodego pokolenia za pośrednictwem formularza internetowego.

 

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.