W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem partnerem badania!

29.05.2020

Z inicjatywy Zespołu Rynku Pracy i Przedsiębiorczości Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości S.A. oraz Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych przy wsparciu Stowarzyszenia Europe4Youth rozpoczęło się ogólnopolskie badanie preferencji mieszkaniowych młodych Polaków: „Jak chcą mieszkać młodzi?”

Jak chcą mieszkać młodzi

Badanie ma odpowiedzieć na pytania: „jak” i „gdzie”, chcą mieszkać młodzi Polacy w perspektywie najbliższych lat.  Jego celem  jest nie tylko zbadanie preferencji mieszkaniowych młodych ludzi, ale również określenie wpływu sytuacji mieszkaniowej na podejmowane przez nich decyzje życiowe, m.in. migracja do większych ośrodków miejskich, planowanie rodziny, podejmowanie pracy, kontynuowanie nauki. Przedsięwzięcie uwzględnia potrzebę zbadania postrzegania przywiązania do własności, opinii dotyczących najmu długoterminowego i najmu instytucjonalnego. W badaniu uwzględniono również wpływ nowych technologii na mieszkalnictwo i trendy takie jak: chęć zamieszkania w inteligentnym domu, wdrożenie "Internetu rzeczy", czy potrzeby tworzenia zrównoważonych osiedli, przyjaznych środowisku naturalnemu.

W celu możliwie najdokładniejszego zbadania opinii młodych ludzi, badanie przeprowadzone zostanie metodą ankietową oraz warsztatową. Ogólnodostępna ankieta została zaadresowana do wszystkich młodych ludzi. Warsztaty badawcze obejmują badanie preferencji mieszkaniowych w ośrodkach miejskich różnej wielkości. Wyniki badań warsztatowych odpowiedzą na bardziej szczegółowe zagadnienia, zidentyfikują problemy i pozwolą wypracowywać rozwiązania.

Badanie ma umożliwić zidentyfikowanie szans oraz zagrożeń, które dostrzegają młodzi ludzie na rynku mieszkaniowym. Wyniki badania przedstawione w formie raportu będą stanowić odzwierciedlenie głosu młodych ludzi w dyskusji o kształcie i rozwoju przyszłej polityki mieszkaniowej w Polsce.

Aby wziąć udział w badaniu ankietowym wystarczy wejść w link: https://nieruchomosci.pfr.pl/jak-chca-mieszkac-mlodzi/

Zdjęcia (1)