W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

„Forum Praw i Wolności” – debata nad strategicznymi problemami ustrojowymi i wyzwaniami związanymi z ochroną praw człowieka oraz praw obywatelskich.

11.06.2018

W dniu 9 czerwca 2018 r. na terenie kompleksu konferencyjnego PGE Stadion Narodowy w Warszawie odbyło się „Forum Praw i Wolności” – debata nad strategicznymi problemami ustrojowymi i wyzwaniami związanymi z ochroną praw człowieka oraz praw obywatelskich.

Forum zorganizowane zostało jako płaszczyzna do wszechstronnej debaty na temat podstawowych zagadnień ustrojowych w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Głównym przedmiotem debaty były bieżące problemy związane z ustrojem, wolnością gospodarczą, prawami kobiet czy prawną ochroną rodziny.

Organizatorami Forum byli: Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie KoLiber, a w przedsięwzięcie włączyli się m.in. przedstawiciele Instytutu Allerhanda, Klubu Jagiellońskiego, Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Związku Dużych Rodzin 3+, Ośrodka Cegielskiego, Fundacji Court Watch i Fundacji „Rodzice Szkole” oraz pracownicy ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy.

W panelu Ochrona praw kobiet, prowadzonym przez dziennikarkę Kamilę Baranowską, wzięła udział dr Agnieszka Rymsza, Zastępca Dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM. W trakcie toczącej się dyskusji odniosła się ona w swych wypowiedziach do takich tematów, jak: parytety i kwoty na listach wyborczych oraz konieczność i możliwość wdrażania polityk pozwalających kobietom na dokonywanie prawdziwie wolnych wyborów co do ich drogi życiowej. Poddała także refleksji zasadniczą kwestię, czy dyskutując o prawach kobiet odnosimy się do jakichś praw stanowionych czy naturalnych.

Zdjęcia (1)