W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pomorskie: Prawie 900 osób na Konsultacjach rządowej strategii dla młodych

13.04.2021

Rekordowa liczba blisko 900 młodych ludzi wzięła udział w konsultacjach strategii na rzecz młodego pokolenia dla woj. pomorskiego. Uczestnicy wydarzenia zgłosili kilkaset pomysłów i rozwiązań posłużą w tworzeniu rządowego, wieloletniego planu działań w obszarach kluczowych dla młodych Polaków.

Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla woj. pomorskiego z rekordową frekwencją

- Chcemy bardzo poznać Państwa pomysły i potrzeby, które z punktu widzenia młodych ludzi są na tyle ważne, że polskie państwo powinno przeprowadzić konkretne działania, które mają na celu rozwiązanie danych problemów i zaspokojenie potrzeb – powiedział Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zwracając się do uczestników konsultacji.

Uczestnicy konsultacji podzieleni byli na dwanaście zespołów tematycznych. W ciągu ponad trzech godzin merytorycznej dyskusji powstały setki pomysłów i rozwiązań – zarówno tych dotyczących spraw regionalnych jak i takich, które dotyczą wszystkich młodych ludzi w Polsce. Podkreślić należy także dużą różnorodność środowisk młodzieżowych, m.in. uczniów, studentów a także działaczy społecznych, przedstawicieli młodzieżowych organizacji pozarządowych czy radnych młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego.


- Bardzo dziękuję Państwu za tak liczny udział w konsultacjach. Tylko wspólnie, dzięki zaangażowaniu wszystkich nas, zaangażowaniu obywateli we współpracy z władzami publicznymi możemy stworzyć dobrą przyszłość Polski z której przede wszystkim będzie korzystać młode pokolenie.– Powiedział Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Docelowo w każdym z 16 województw przeprowadzona zostanie seria spotkań konsultacyjnych. Kolejne spotkanie, dla woj. kujawsko-pomorskiego,  zaplanowane jest na 27 kwietnia. Rejestracji można dokonywać do 26 kwietnia do godz. 12:00 na oficjalnej stronie internetowej www.gov.pl/DlaMlodych poprzez zakładkę „weź udział”. Co ważne, na stronie mamy też możliwość zgłoszenia swoich pomysłów do strategii na rzecz młodego pokolenia za pośrednictwem formularza internetowego.
 

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.