W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór kandydatów – przedstawicieli organizacji pozarządowych do polskiej Grupy Konsultacyjnej w programie INTERREG Południowy Bałtyk na lata 2021-2027

11.12.2020

Rada Działalności Pożytku Publicznego zaprasza przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego do zgłaszania kandydatur swoich przedstawicieli do udziału w pracach polskiej Grupy Konsultacyjnej w programie INTERREG Południowy Bałtyk na lata 2021-2027.

Interreg Południowy Bałtyk

Instytucja Zarządzająca Programem Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, rozpoczyna prace nad przygotowaniem nowej edycji na lata 2021-2027.

Obszar obecnego Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk obejmuje określone obszary województw: zachodniopomorskiego (powiaty: szczeciński, Szczecin, koszaliński, szczecinecko-pyrzycki), pomorskiego (powiaty: słupski, chojnicki, gdański, trójmiejski, starogardzki) i warmińsko-mazurskiego (powiat elbląski). Szczegółowe informacje nt. programu są dostępne na stronie https://southbaltic.eu/.

Przygotowanie programu na lata 2021-2027 będzie realizowane przez międzynarodową (Polska, Litwa, Szwecja, Dania, Niemcy) Grupę Konsultacyjną. Zgodnie z zasadą partnerstwa, oprócz reprezentantów instytucji centralnych, regionalnych i euroregionów w jej pracach spodziewamy się udziału przedstawiciela organizacji pozarządowych reprezentującego społeczeństwo obywatelskie, działającego w dziedzinie ochrony środowiska oraz równości szans i niedyskryminacji.

Członkowie grupy roboczej powinni posiadać:

  • doświadczenie i kompetencje w dziedzinie równości szans i niedyskryminacji oraz zrównoważonego rozwoju/ochrony środowiska na obszarze wsparcia programu,
  • znajomość obszaru wsparcia programu (polskiej i zagranicznej części); wskazane, aby organizacja delegująca pochodziła z obszaru wsparcia lub posiadała struktury regionalne w obszarze wsparcia,
  • doświadczenie w obszarze projektów z udziałem partnerów międzynarodowych (np. przygotowanie/realizacja/opiniowanie/ocenianie itp.),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który jest podstawowym językiem komunikacji w ramach grupy.


Wymagania formalne

  • nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • mają czynne prawo wyborcze w wyborach powszechnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
     

Zasady udziału w Grupie Konsultacyjnej:

Od członków grupy oczekuje się  aktywnego uczestnictwa zarówno w jej posiedzeniach (w czasie trwania pandemii spotkania odbywają się online), jak i w przygotowywaniu dokumentów grupowych i ostatecznej wersji dokumentu programowego.

Posiedzenia grupy będą odbywać się w  formie zdalnej lub w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dokumenty przekazywane do opiniowania Grupy będą sporządzone w języku angielskim i nie jest przewidziane ich tłumaczenie na język polski, w związku z czym zalecana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego członków Grupy. Program będzie opracowany w języku angielskim.

Z tytułu uczestnictwa w Grupie nie jest przewidziana gratyfikacja finansowa ani zwrot kosztów podróży w przypadku fizycznych spotkań Grupy.

 

Zgłoszenia na podstawie załączonego formularza należy zgłaszać drogą mailową (skan formularza ze wszystkimi niezbędnymi podpisami) na adres Wydziału Dialogu Obywatelskiego w Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM sekretariat.rdpp@kprm.gov.pl do dnia 24 grudnia 2020 r.

Materiały

Formularz zgłoszeniowy - INTERREG Południowy Bałtyk
PWT​_Południowy​_Bałtyk​_2021-2027​_Formularz​_NGO.docx 0.02MB
Klauzula informacyjna - INTERREG Południowy Bałtyk
BO​_klazuzla-info-RODO-interreg​_IOD​_v2.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}