W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ankieta „Co wiemy o badaniach klinicznych”

11.04.2019

badania_kliniczne

Rzecznik Praw Pacjenta zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej wiedzy Polaków na temat badań klinicznych. Zebrane dane posłużą do stworzenia raportu jak obecnie postrzegane są badania kliniczne. Badanie jest częścią projektu "Pacjent w badaniach klinicznych"którego koordynatorem jest Polski Fundusz Rozwoju. Rzecznik Praw Pacjenta objął honorowy patronat nad projektem.

 

Ankieta została przygotowana przez Fundację Urszuli Jaworskiej we współpracy ze studentami studiów podyplomowych kierunku „Organizacja i Zarządzanie Badaniami Klinicznymi” Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ma na celu ocenę świadomości społecznej, wiedzy, opinii na temat badań klinicznych wśród różnych grup wiekowych.

Zebranie wyniki ankiety pozwolą na podjęcie dalszych działań propagujących wiedzę dotyczącą badań klinicznych w Polsce.

 

Link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/badania-kliniczne

Więcej informacji o projekcie: https://pacjentwbadaniach.pl/

 

Co to są badania kliniczne? Jakie prawa ma uczestnik takiego badania? Czy może zrezygnować w każdym momencie? Na te i inne pytania Rzecznik Praw Pacjenta odpowiada w poniższym filmie.

Wideo