W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Praw Pacjenta sygnatariuszem porozumienia na rzecz stosowania prostego języka

24.01.2020

Podpisanie porozumienia na rzecz stosowania prostego języka

23 stycznia br. Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta podpisał deklarację o współpracy na rzecz stosowania prostego języka w administracji „Prosto i kropka”. W wydarzeniu wzięła udział również Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Podpisanie deklaracji oznacza, że Rzecznik Praw Pacjenta wraz z innymi instytucjami, które podpisały porozumienie - zobowiązują się do propagowania idei prostego języka w swoich instytucjach, a także wśród osób, z którymi współpracują.

 

Rzecznik będzie dążyć do stałego doskonalenia kompetencji pracowników, w zakresie używania prostego języka w mowie i piśmie, tworzyć standardy językowe i zachęcać pracowników do ich stosowania, uwrażliwiać na potrzeby innych – bez względu na wiek, poziom niepełnosprawności czy poziom wykształcenia oraz wprowadzać rozwiązania zgodnie z ideą prostego języka.

 

Zrozumiały, przejrzysty język jest jednym z filarów skutecznej komunikacji z pacjentami.

Zdjęcia (3)