W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Koronawirus: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

03.04.2020

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Rzecznik Praw Pacjenta aktywnie wspiera pacjentów i ich bliskich – również poprzez Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

W tym trudnym czasie wielu z nas czuje niepewność, ma pytania i wątpliwości.  Dlatego, na podstawie sygnałów, wpływających do nas za pośrednictwem Telefonicznej Informacji Pacjenta przygotowaliśmy zestawienie „Najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi”

W linku poniżej znajdziecie pytania i odpowiedzi, dotyczące m.in. praw pacjenta, teleporad, wizyt domowych, możliwości wystawienia recepty oraz zwolnienia lekarskiego czy programów lekowych.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Pamiętaj! W każdej sytuacji, gdy potrzebujesz porady dotyczącej praw pacjenta oraz związanej z Twoimi prawami w obecnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  - możesz skontaktować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Wystarczy zadzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i wybrać prefiks nr 2.