W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wystawa prac plastycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej DPS „Na Przedwiośniu”

19.09.2019

Prace warsztatu terapii zajęciowej

Rzecznik Praw Pacjenta serdecznie zaprasza na wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”. Wystawę można oglądać od 19 września do 31 października br. w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46 w Warszawie.

 

Rzecznik, pragnąc zwrócić uwagę obywateli na istotną rolę terapii zajęciowej w procesie leczenia pacjentów z upośledzeniem umysłowym oraz chorobami psychicznymi, cyklicznie w siedzibie Biura organizuje wystawy prac plastycznych, które wykonują podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie Warszawy.


Udział podopiecznych Warsztatów w tego rodzaju wydarzeniach pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby hospitalizacji wśród uczestników grup plastycznych, a także stwarza szansę ich rehabilitacji na gruncie społecznym i zawodowym.


Podczas wystawy, osoby odwiedzające Biuro mogą również zakupić ręcznie wykonane przez uczestników prace posiadające dużą wartość artystyczną. Przygotowywane są one z dużą sumiennością i zaangażowaniem w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej pod czujną opieką terapeutów.

Zdjęcia (4)