W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pierwszy dyżur przedstawiciela Stowarzyszenia "Apetyt na Życie"

24.09.2019

banner dyżuru apetyt na życie

Dzisiaj pierwszy dyżur z Panem Markiem Lichotą, przedstawicielem Stowarzyszenia „Apetyt na Życie”, który będzie udzielał porad na temat organizacji procesu diagnostyki i leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit (NZJ). Osoby zainteresowane powyższą tematyką , które chcą porozmawiać z Panem Markiem, 24 br. mogą zadzwonić na numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590.

 

Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu przekazanie kompleksowych informacji  na temat schorzeń układu pokarmowego dla osób chorych, jak i ich najbliższych.

 

Pan Marek Lichota jest Prezesem Stowarzyszenia „Apetyt na Życie”, powołanego w 2012 r. ale i pacjentem zmagającym się z chorobą Leśniowskiego – Crohna. Na skutek doświadczeń związanych z chorobą, zaangażował się w działalność organizacji pozarządowych działających na rzecz innych pacjentów. Uczestnik i prelegent wielu konferencji i warsztatów gastroenterologicznych organizowanych przy współudziale Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, oraz kongresów i kursów Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu. Współautor podręcznika dla Pacjentów żywionych pozajelitowo w warunkach domowych, zaproszony do zespołu roboczego tworzącego ramy modelu koordynowanej opieki w nieswoistych zapaleniach jelit przygotowywany przez ekspertów PTG-E  oraz wytycznych Towarzystwa z zakresu choroby Leśniowskiego-Crohna.

 

O Stowarzyszeniu:

 

Stowarzyszenie Pacjentów z Niewydolnością Układu Pokarmowego „Apetyt na Życie” jest ogólnopolską organizacją skupiającą Pacjentów z chorobami układu pokarmowego ze szczególnym uwzględnieniem osób z niewydolnością przewodu pokarmowego oraz chorych na nieswoiste zapalenie jelita. Misją Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom i osobom dorosłym, z niewydolnością przewodu pokarmowego, przebywającym na terapii żywieniowej oraz chorym z nieswoistymi zapaleniami jelit. Stowarzyszenie dba o podniesienie jakości ich życia i leczenia, ale także prowadzi działalność badawczą i informacyjno-edukacyjną.

 

Więcej o Stowarzyszeniu:

https://apetytnazycie.org/