W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

XIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów

12.02.2019

XIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów

W dniach 11-12  lutego w Warszawie odbyło się XIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów. Organizatorem wydarzenia był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Udział w spotkaniu wzięło ponad 100 organizacji reprezentujących interesy pacjentów, a także przedstawiciele administracji, urzędnicy i eksperci. W Forum uczestniczył również Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałek podczas sesji plenarnej podkreślał, że system ochrony zdrowia można zmieniać i dostosowywać, ale bez relacji międzyludzkich nie będzie postrzegany, ani nie będzie funkcjonował tak, jak powinien. - "Traktowanie pacjentów w taki sam życzliwy i uczciwy sposób, to fundamentalna wartość. - Jeżeli tego nie będzie, to system przy najlepszym finansowaniu i sprzęcie, nie zadziała" – dodał Minister Szumowski.

 

"W najbliższych latach będę koncentrować się na trzech zasadniczych filarach: edukacji bezpieczeństwie i wsparciu pacjentów. Z czego pod pojęciem edukacji rozumiem dalsze podnoszenie świadomości polskich pacjentów" – powiedział Bartłomiej Chmielowiec.
"W nadchodzącym tygodniu planuję także opublikowanie 'objaśnień prawnychw zakresie praw pacjenta" – dodał.

 

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej to fundacja, która prowadzi wiele projektów z zakresu edukacji zdrowotnej. Organizuje i realizuje kampanie społeczne i edukacyjne a także liczne konferencje, szkolenia i debaty. Zorganizowane w tym roku Forum zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Chorego, który przypadał 11 lutego.