W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Bożonarodzeniowa wystawa świąteczna w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

09.12.2019

Wystawa prac świątecznych

Rzecznik Praw Pacjenta serdecznie zaprasza na kolejny kiermasz bożonarodzeniowy prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Kiermasz będzie otwarty od 9 do 13 grudnia br. w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46 w Warszawie.

 

Osoby odwiedzające Biuro będą miały okazję zakupić ręcznie wykonane przez uczestników prace m.in. stroiki świąteczne oraz inne elementy dekoracji bożonarodzeniowej.

 

Pragnąc zwrócić uwagę na istotną rolę terapii zajęciowej w procesie leczenia pacjentów z upośledzeniem umysłowym oraz chorobami psychicznymi, Rzecznik Praw Pacjenta tradycyjnie zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie Warszawy.

 

Rzecznik od początku swojej działalności współpracuje z Warsztatami organizując na terenie swojego Biura cykliczne wystawy i kiermasze prac wykonanych przez podopiecznych warsztatów. Udział w tego rodzaju wydarzeniach pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby hospitalizacji wśród uczestników grup plastycznych, a także stwarza szansę ich rehabilitacji na gruncie społecznym i zawodowym.

 

W kiermaszu biorą udział:

  1. Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”;
  2. Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Karolkowej 71 działający przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej;
  3. Warsztat Terapii Zajęciowej Pomost działający przy Bródnowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Zdjęcia (5)