W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prawo do wyrażenia zgody – pacjent małoletni

01.07.2020

Prawo do wyrażania zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych

W dzisiejszej aktualności w ramach Roku Seniora u Rzecznika Praw Pacjenta oraz przybliżenia praw pacjenta przedstawiamy temat związany z prawem do wyrażenia zgody przez pacjenta małoletniego, który ukończył 16 rok życia

Jednym z podstawowych praw pacjenta jest udzielenie zgody na zaproponowane leczenie. Zasada ta nie budzi żadnych wątpliwości, gdy w gabinecie lekarskim pojawia się osoba dorosła. Ale co w momencie, gdy świadczenie zdrowotne będzie udzielane pacjentowi małoletniemu? 

 

Prawo do wyrażenia zgody – pacjent małoletni

 

Rzecznik Praw Pacjenta rok 2020 w swoich działaniach poświęcił seniorom. Nasza praca poświęcona będzie przekazywaniu informacji, edukacji, podnoszeniu świadomości polskiego seniora o prawach pacjenta i świadczeniach zdrowotnych. 

W zespole Rzecznika Praw Pacjenta pracują również seniorzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają pacjentów. Są cenionymi i wartościowymi pracownikami. Możecie Państwo korzystać z ich pomocy na co dzień, m.in. podczas rozmów na infolinii, czy osobistych spotkań. Zapraszamy do kontaktu pod bezpłatnym numerem telefonu 800 190 590.

Więcej o prawie do wyrażenia zgody

Kolejny artykuł już wkrótce na stronie internetowej oraz Facebooku Rzecznika Praw Pacjenta.