W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Debata na temat utworzenia oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży na Podlasiu

04.09.2019

Debata na temat utworzenia oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży na Podlasiu

Z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta 3 września br. odbyło się spotkanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas którego omawiana była poprawa dostępu do stacjonarnej opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego.

 

Podczas dyskusji Grzegorz Błażewicz - zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, podkreślił że docenia realizację projektu „Centrum Psychiatrii dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży”, który zostanie uruchomiony w tym województwie w perspektywie 2022 roku. Wskazał jednocześnie na pilną potrzebę wdrożenia rozwiązania tymczasowego dotyczącego objęcia młodych pacjentów z województwa podlaskiego stacjonarną opieką psychiatryczną. Powołał się przy tym na liczbę hospitalizacji dzieci i młodzieży z Podlasia na terenie innych województw.

 

Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski wraz z zastępcą Rzecznika zaproponowali organizację kolejnego spotkania w sprawie polepszenia sytuacji psychiatrycznej opieki stacjonarnej nad dziećmi i młodzieżą w woj. podlaskim.

 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinie psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży i pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Zdjęcia (3)