W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

25 blasków psychiatrii – przyjęcie do szpitala psychiatrycznego za zgodą i bez zgody

18.04.2019

Banner 25 blasków psychiatrii

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach cyklu edukacyjnego Rzecznika Praw Pacjenta - „25 blasków psychiatrii”. Sytuacja przyjęcia do szpitala psychiatrycznego jest wydarzeniem niekomfortowym, wzbudzającym lęk, panikę i zagrożenie. W tym materiale opowiadamy o przyjęciu do szpitala psychiatrycznego za swoją zgodą i bez takiej zgody. Znajomość przepisów i świadomość praw przysługujących potencjalnemu pacjentowi może znacząco obniżyć poziom niepokoju. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią:

 

 

W 2019 roku przypada 25. rocznica uchwalenia ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Z tej okazji  Bartłomiej Chmielowiec w cyklu edukacyjnym pn. „25 blasków psychiatrii” prezentuje poszczególne obszary psychiatrycznej opieki zdrowotnej.

 

Kolejne artykuły już wkrótce na stronie internetowej oraz Facebooku Rzecznika Praw Pacjenta.