W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Praca Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w okresie zagrożenia epidemicznego

16.03.2020

Koronawirus

Rzecznik Praw Pacjenta na okres zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem zmienił sposób funkcjonowania Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, którzy na co dzień wykonują swoją pracę na terenie szpitali psychiatrycznych w całej Polsce.

Bartłomiej Chmielowiec szczególnym wsparciem obdarza osoby doświadczające kryzysu psychicznego - ”Pamiętajcie, jeśli odczuwacie jakiekolwiek napięcie czy lęk, możecie o tym porozmawiać zarówno z personelem medycznym oddziału, w którym przebywacie, ale także skontaktować się z nami.” – powiedział.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, personelu szpitala oraz samych Rzeczników, od 16 marca br. pacjenci przebywający w tych szpitalach oraz osoby, które chciałyby uzyskać wsparcie dotyczące praw pacjenta mogą skontaktować się z Rzecznikami Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego telefonicznie oraz mailowo (psychiatria@rpp.gov.pl). Mogą również zadzwonić pod numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Aktualny wykaz szpitali psychiatrycznych oraz ośrodków leczenia uzależnień objętych wsparciem Rzeczników znajduje się w zakładce „Rzecznicy Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego”.

Kontakt do Rzeczników poszczególnych szpitali możecie znaleźć również na tablicach informacyjnych w tych podmiotach leczniczych.

Osoby przebywające na leczeniu w szpitalach, w których do tej pory pracował Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z tą osobą. Jeśli w szpitalu psychiatrycznym nie ma Rzecznika prosimy o kontakt z osobami wyznaczonymi do doraźnej pomocy według podziału na następujące województwa:

  • lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie – Pani Martyna Bagińska, tel. 664-084-563
  • kujawsko – pomorskie, lubuskie, pomorskie, zachodniopomorskie – Pani Barbara Lipecka, tel. 664-084-016
  • łódzkie, małopolskie, mazowieckie, świętokrzyskie – Pani Sylwia Wasilewska,
    tel. 789-404-794
  • dolnośląskie, opolskie, śląskie, wielkopolskie – Pan Maciej Zieliński, tel. 664-083-310

 

Kontaktując się z nami, podajcie poniższe informacje, które pozwolą nam szybko udzielić wam wsparcia:

  • imię i nazwisko pacjenta
  • miejscowość, nazwę szpitala oraz oddziału, w którym pacjent przebywa
  • numer telefonu oraz adres mailowy do siebie.

 

Materiały

Rzecznicy kwiecień 2020
Rzecznicy​_kwiecień​_2020.pdf 0.09MB