W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie śmierci 2-letniej Wiktorii

24.09.2019

podpisywany dokument

Rzecznik Praw Pacjenta zaniepokojony doniesieniami medialnymi o sytuacji 2-letniej dziewczynki, która na początku września br. zmarła w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Brodnicy, wystąpił do szpitala z wnioskiem o wyjaśnienia.

 

„Często zdarza się, że u dzieci choroby postępują bardzo dynamicznie dlatego w przypadku tej grupy pacjentów należy w szczególności przyjrzeć się każdej sytuacji zdrowotnej z bardzo dużą uwagą” – powiedział Bartłomiej Chmielowiec.

 

10 września br. Rzecznik wystąpił m.in. o przekazanie informacji o podjętych czynnościach i świadczeniach zdrowotnych jakie zostały udzielone małej pacjentce zarówno przez personel szpitala w Brodnicy jak i zespół ratownictwa medycznego, który ją przywiózł. Do Biura wpłynęło już stanowisko podmiotu leczniczego.

 

Rzecznik zwrócił się także z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Brodnicy, która prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn śmierci Wiktorii - wnioskował o przekazanie informacji odnośnie podjętych działań i poczynionych ustaleń w jej sprawie. W chwili obecnej oczekuje na odpowiedź.

 

Na obecnym etapie prowadzonych działań wyjaśniających Rzecznik Praw Pacjenta podjął decyzję o zbadaniu sprawy na miejscu.

Po analizie całego materiału dowodowego podejmie decyzję o dalszych działaniach.