W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wielkanocna wystawa świąteczna w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

12.04.2019

plakat wystawy wielkanocnej

Rzecznik Praw Pacjenta serdecznie zaprasza na wystawę świąteczną prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystawę będzie można oglądać od 15 do 19 kwietnia br. w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46 w Warszawie.

 

Rzecznik, pragnąc zwrócić uwagę obywateli na istotną rolę terapii zajęciowej w procesie leczenia pacjentów z upośledzeniem umysłowym oraz chorobami psychicznymi, zaprosił do udziału w kiermaszu przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie Warszawy.


Udział podopiecznych Warsztatów w tego rodzaju wydarzeniach pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby hospitalizacji wśród uczestników grup plastycznych, a także stwarza szansę ich rehabilitacji na gruncie społecznym i zawodowym.


Podczas wystawy świątecznej, osoby odwiedzające Biuro będą miały okazję zakupić ręcznie wykonane przez uczestników prace wielkanocne posiadające dużą wartość artystyczną. Prace przygotowywane są z dużą sumiennością i zaangażowaniem w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej pod czujną opieką terapeutów.

 

W tegorocznej wystawie wezmą udział:

1. Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”;
2. Warsztat Terapii Zajęciowej Pomost działający przy Bródnowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi;
3. Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Karolkowej działający przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.