W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kolejna Wielka Zbiórka Książek w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

23.04.2019

zaczytani

Bartłomiej Chmielowiec zaprasza wszystkich chętnych do przynoszenia książek, które zostaną przekazane małym i dużym pacjentom szpitali i hospicjów oraz podopiecznym domów dziecka. To kolejna zbiórka książek, która ma miejsce w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta w ramach kampanii społecznej Zaczytani, którą Rzecznik objął patronatem honorowym.

 

Książki można przynosić od 23 kwietnia do 26 maja br. (w godzinach pracy urzędu).

Specjalnie przygotowany karton znajduje się przy portierni w holu głównym siedziby Biura przy ulicy Młynarskiej 46 w Warszawie.

 

Zbiórka prowadzona jest w różnych instytucjach i urzędach w 73 miastach m.in. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

 

Więcej informacji: http://zaczytani.org/

 

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki, pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie wyobraźni, podróży i zajmujących historii zapisanych na kartach książek.

 

Działania Fundacji Zaczytani.org w liczbach:

  • 1 170 152 zebranych książek
  • 778 zaczytanych bibliotek
  • 2131 punktów zbiórek w całej Polsce
  • 47 zaczytanych ławek
  • 300 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii
  • 352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii w każdym tygodniu