W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Seniorze, poznaj prawa pacjenta – Rok 2020 Rokiem Seniora w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

18.05.2020

Seniorze poznaj swoje prawa

Rzecznik Praw Pacjenta ogłosił rok 2020 Rokiem Seniora. Już na początku roku spotkaliśmy się z wieloma organizacjami pozarządowymi skupiającymi seniorów. Rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetami III Wieku, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi dla i z seniorami. W Radzie Organizacji Pacjentów (ROP) utworzony został Zespół ds. seniorów. Jednak epidemia COVIT-19 spowodowała, że nie mogliśmy podjąć zaplanowanych działań i spotykać się z Państwem osobiście.

 

Dlatego też przenosimy nasze działania online, do mediów społecznościowych i na stronę internetową Rzecznika Praw Pacjenta gdzie, utworzona została specjalna zakładka poświęcona seniorom. Przygotowujemy dla Was, drodzy Seniorzy ciekawe informacje dotyczące praw pacjenta, ochrony zdrowia ale również przydatne porady i wskazówki. Sukcesywnie będziemy uzupełniać informacje dla Państwa, tak aby były nie tylko ciekawe i atrakcyjne ale też przydatne. Link do zakładki:

https://www.gov.pl/web/rpp/rzecznik-praw-pacjenta-rzecznikiem-polskich-seniorow

 

Opracowane dla Państwa informacje będziemy również na bieżąco przekazywać organizacjom, które działają na rzecz osób starszych.

 

Ale przede wszystkim chcielibyśmy, aby to właśnie seniorzy wskazywali jakie informacje chcą znaleźć na stronie Rzecznika Praw Pacjenta w swojej zakładce.

Zapraszamy do współpracy. Odwiedzajcie naszą stronę regularnie. Zajrzyjcie na naszego Facebooka, Twittera i Instagrama. Czekamy na wasze komentarze.

Swoje sugestie przesyłajcie do nas na adres: edukacja@rpp.gov.pl

 

Możecie zawsze liczyć na naszą pomoc, wsparcie i rzetelną informację.

Wideo