W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w sprawie powołania Rady Organizacji Pacjentów działającej przy Rzeczniku Praw Pacjenta

10.10.2019

zdjęcie biura

Rzecznik Praw Pacjenta wielokrotnie zwracał uwagę organom publicznym na konieczność podjęcia ścisłej współpracy w zakresie ochrony zdrowia z organizacjami zrzeszającymi pacjentów, odnosząc się z szacunkiem do Państwa doświadczeń w chorobie, a także dostrzegając wielką energię, zaangażowanie i wiedzę organizacji pozarządowych w kształtowaniu rzeczywistości ochrony zdrowia.

 

Mając powyższe na względzie, Bartłomiej Chmielowiec zaprasza wszystkie  organizacje pozarządowe, do których celów statutowych należy podejmowanie działań związanych z ochroną praw pacjenta lub edukacją w zakresie tych praw, na spotkanie w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46, które odbędzie się w dniu 6 listopada 2019 r. godzina 10:00 celem konsultacji koncepcji Rady Organizacji Pacjentów.

 

Termin zgłaszania reprezentantów organizacji pozarządowych zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu konsultacyjnym upływa 30 października 2019 r. Zgłoszenia należy przesyłać na adres rejestracja@rpp.gov.pl wraz z oznaczeniem: imienia i nazwiska uczestników spotkania, a także pełnej nazwy organizacji pozarządowej, którą będą reprezentować na spotkaniu w dniu 6 listopada 2019 r.