W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Praw Pacjenta rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do Rady Organizacji Pacjentów

02.12.2019

uczestnicy spotkania - Rada Organizacji Pacjentów

W nawiązaniu do spotkania w dniu 6 listopada 2019 r., które dotyczyło utworzenia przy Rzeczniku Praw Pacjenta Rady Organizacji Pacjentów, Rzecznik dziękuje przedstawicielom Organizacji Pacjentów za zaangażowanie oraz wszystkie przekazane uwagi i sugestie, dotyczące koncepcji Rady.

 

Zgodnie z przyjętym na spotkaniu harmonogramem zamieszczamy projekt zarządzenia Rzecznika Praw Pacjenta w sprawie powołania i funkcjonowania Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, w którym zdefiniowane zostały cele, uprawnienia i sposób funkcjonowania Rady.

 

Ponadto udostępniamy 2 wnioski - pierwszy z nich to wniosek o Członkostwo w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Jeśli przedstawiciele Organizacji Pacjentów wyrażają chęć zaangażowania się w pracę Rady Organizacji Pacjentów prosimy o zgłaszanie organizacji poprzez wypełnienie wniosku.

 

Drugi wniosek dotyczy zgłoszenia kandydata do Zespołu Koordynującego Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta – jeśli przedstawiciele Organizacji Pacjentów wyrażają zainteresowanie większym zaangażowaniem w bieżącą organizację prac Rady.

 

Na wypełnione wnioski czekamy do 16 grudnia 2019 roku.

Prosimy o przesyłanie podpisanych wniosków na adres e-mail: rop@rpp.gov.pl. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z opiekunem Rady Organizacji Pacjentów: Panią Marzanną Bieńkowską, Zastępcą Dyrektora Departamentu Strategii i Działań Systemowych tel. (22) 5328254.

 

Informacja o powołaniu Rady Organizacji Pacjentów oraz członkach Zespołu Koordynującego zostanie opublikowana w dniu 20 grudnia 2019 r.

Materiały

projekt zarządzenia Rzecznika Praw Pacjenta w sprawie powołania i funkcjonowania Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
projekt​_zarzadzenia​_w​_sprawie​_rop.pdf 0.29MB
wniosek o Członkostwo w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
wniosek​_o​_czlonkostwo​_w​_radzie.docx 0.02MB
zgłoszenia kandydata do Zespołu Koordynującego Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
wniosek​_o​_czlonkostwo​_w​_zespole​_koordynujacym.docx 0.02MB