W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Koronawirus: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz. II

10.04.2020

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz.II

Na podstawie sygnałów, wpływających do nas za pośrednictwem Telefonicznej Informacji Pacjenta przygotowaliśmy kolejne zestawienie bieżących pytań i odpowiedzi, które w ostatnim czasie budzą największe zainteresowanie.

W linku poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania, dotyczące m.in. medycyny pracy, terminów składania wniosków, nieuczciwych praktyk gospodarczych związanych z koronawirusem czy zakresu pomocy osobom starszym oraz odpowiadamy na pytanie czy możesz odmówić wykonania testu na obecność koronawirusa:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz. II

Przypominamy pytania i odpowiedzi, związane m.in. z prawami pacjenta, teleporadami, wizytami domowymi, możliwością wystawienia recepty oraz zwolnienia lekarskiego czy programów lekowych:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Pamiętaj! W każdej sytuacji, gdy potrzebujesz porady dotyczącej praw pacjenta oraz związanej z Twoimi prawami w obecnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  - możesz skontaktować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Wystarczy zadzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i wybrać prefiks nr 2.