W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Koronawirus: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz. III

18.04.2020

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie odpowiedzi na pytania, które budzą wasze największe wątpliwości związane z epidemią koronawirusa.

Pytacie nas za pośrednictwem Telefonicznej Informacji Pacjenta o używanie maseczek, o dostęp do dokumentacji medycznej w czasie epidemii oraz dostęp do świadczeń zdrowotnych np. pominięcie pierwszej wizyty u specjalisty ze względu na obecną sytuację czy też zdjęcie szwów po operacji. Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w linku poniżej:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz. III

 

Zapoznaj się również z poprzednimi pytaniami dotyczącymi m.in. praw pacjenta, teleporad, wizyt domowych, wystawiania recept oraz zwolnień lekarskich:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

oraz medycyny pracy, terminów składania wniosków, nieuczciwych praktyk gospodarczych związanych z koronawirusem czy zakresu pomocy osobom starszym oraz odpowiadamy na pytanie czy możesz odmówić wykonania testu na obecność koronawirusa:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi cz. II

 

Pamiętaj! W każdej sytuacji, gdy potrzebujesz porady dotyczącej praw pacjenta oraz związanej z Twoimi prawami w obecnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  - możesz skontaktować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Wystarczy zadzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i wybrać prefiks nr 2.