W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

"Wiedza o zdrowiu" - spotkanie z młodzieżą u Rzecznika Praw Pacjenta

26.11.2019

spotkanie z uczniami Wiedza o zdrowiu

Tymczasem u Rzecznika Praw Pacjenta wiedzy o zdrowiu ciąg dalszy. Gościli dziś u nas uczniowie 2 klas z warszawskiego XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, w tym tzw. klasy akademickiej, której opiekunem z ramienia Wydział Prawa i Administracji UW jest Dr Katarzyna Julia Kowalska, przewodnicząca też Radzie Młodych Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta.

 

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy Rzecznika Praw Pacjenta, spraw jakie do nas trafiają, czy dowiedzieć się o przysługujących im prawach. Rozmawialiśmy też o dialogu społecznym, komunikacji, systemie opieki zdrowotnej i zawodach przyszłości, związanych ze zdrowiem.

 

Widać było zainteresowanie młodych ludzi, mówili że chcieliby uczestniczyć w takich lekcjach regularnie.  My również życzylibyśmy sobie, by wszystkie dzieci i młodzież, uczący się w polskich szkołach, mieli możliwość nabycia i poszerzania wiedzy o zdrowiu. To jedna z najlepszych inwestycji, jaką można sobie wyobrazić.

 

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, Dr Katarzyna Julia Kowalska i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania lekcji.

Zdjęcia (4)