W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Praw Pacjenta na 3 miejscu Listy 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia

28.02.2020

lista 100

Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec zajął 3 miejsce w rankingu stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia za rok 2019.

 

"Traktuję to wyróżnienie jako motywację do dalszych działań", powiedział Rzecznik Praw Pacjenta – "Na czele rankingu zawsze powinno znajdować się dobro polskich pacjentów. W 2019 r. skupialiśmy się na psychiatrii, zależało nam, aby przybliżyć społeczeństwu problemy tej grupy pacjentów, a jednocześnie poprzez budowanie świadomości w tym zakresie zmniejszyć stygmatyzację chorych. W 2020 r. zajmujemy się osobami starszymi. Polityka senioralna to jedno z najważniejszych wyzwań, wymagających zdecydowanych działań dlatego 2020 r. został ogłoszony przez Rzecznika Praw Pacjenta Rokiem Seniora. To jednak nie koniec naszych działań, przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Działamy na rzecz i dla pacjentów – to oni są dla nas najważniejsi" – dodał Bartłomiej Chmielowiec.

 

„Puls Medycyny” od 17-tu lat wyróżnia osoby, mające szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 5 lat także tych, którzy przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. W tym roku 150 nominowanych do wyróżnień w kategorii System Ochrony Zdrowia ocienianych było przez 18 osób, które wchodziły w skład kapituły konkursu. Kapituła wybierała w oparciu o trzy kategorie: osiągnięcia i dokonania w 2019 roku, reputacja zawodowa i wpływy w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siła publicznego oddziaływania.

 

Lista 100 (Medycyna)

Lista 100 (System Ochrony Zdrowia)

 

Zdjęcia (4)